БОРИС КИДРИЧ 20, Битола, 7000, Македонија

За нас

Сместување

Хотелот располага со 12 луксузно опремени соби, од кои 4 апартмани, сите со луксузно опремени купатила.

Ресторан

Нашиот ресторан и бистро бар нуди голем број на специјалитети од домашната и странската кујна. Голем избор на салати, пасти, како и превкусни пици.

Нашата приказна

Хотел & Бистро Бар Бела Куќа се наоѓа во строгиот центар на градот на само 30 метри од Широк Сокак. Хотелот располага со 12 луксузно опремени соби од кои 4 апартмани, сите со лукзино опремени купатила. Располагаме со централна климатизација, телевизија, бесплатен бежичен интернет и телефон, во секоја соба. Комбинација на елегантна класика и чисти едноставни линии и во кои се среќаваат класичното и модерното, воспоставен е и совршен однос меѓу удобното и функционалното. Летната тераса и ресторанот се со капацитет од по 100 седишта и нудат најразновидни салати, пасти и специјалитети од домашната и странската кујна. Хотелот е пуштен во употреба во 2012 година и целосно го отсликува бескрајниот шарм на амбиенталната битолска архитектура.

Сместување
Ресторан
Амбиент